حضور آثار هنرمندان ایرانی در کنار اثر پیکاسو در مزایده مالزی
04 Oct 2015

حضور آثار هنرمندان ایرانی در کنار اثر پیکاسو در مزایده مالزی

کوالالامپور – ایرنا – نخستین مزایده هنری و مجموعه آثار ویژه بین المللی از جمله یک اثر از پیکاسو و مجسمه مشهور اندیشه گر اثر 'آگوست رودن' به همراه شش اثر از هنرمندان ایران در کوالالامپور پایتخت مالزی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، در آیین گشایش این مزایده آثار هنری که هفته آینده برگزار می شود، 'ماهاتیر محمد' نخست وزیر اسبق مالزی و همسرش به همراه برخی از مقامات خانواده سلطنتی مالزی حضور می یابند.سلطان 'شرف الدین ادریس شاه' پادشاه سلانگور پیش از این در پیامی برای شرکت کنندگان در این مزایده و همچنان مهمانان ویژه آرزوی توفیق کرده است.این مزایده آثار هنری روزهای 22 و 23 اوت (31 مرداد و اول شهریور) در هتل 'سری پاسیفیک' کوالالامپور برگزار می شود و میزیان چند اثر از هنرمندان ایرانی است.علاوه نخست وزیر اسبق مالزی و همچنین پادشاه ایالت سلانگور، سفرای بسیاری از کشورها در این مراسم حضور می یابند.
از بین صدها اثر ارسال شده به این مزایده پس از ارزیابی آثار، بیش از 200 اثر انتخاب شده که شش اثر نیز مربوط به چهار هنرمند ایرانی است.
سه اثر هنری اصغر یعقوبی و آثار بهادر معیر، حجت الله رنجبر و حسین مجنی (هر کدام یک اثر) مجوز حضور در این مزایده هنری را دریافت کرده است.
از نکات جالب توجه این مزایده می توان به حضور یک اثر از 'پابلو پیکاسو' هنرمند اسپانیایی در قرن بیستم و همچنین مجسمه 'اندیشه گر' اثر 'آگوست رودن' اشاره کرد.
آگوست رودن هنرمند فرانسوی قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم بود که شهرت وی بیشتر مرهون مجسمه های اوست و 'اندیشه گر' از تندیس های معروف این هنرمند است.
این برای نخستین بار است که مزایده آثاز هنری مالزی به صورت بین المللی برگزار می شود.

Contact us

32-70 Menara Keck Seng

203 Jalan Bukit Bintang,

55100 Kuala Lumpur, Malaysia

+60-18 5710 592

+60-3- 4217 8592